VÝSLEDKY KK JUNIOR V PROJEKTE JUNIORKO:

Projekt Junioko funguje od 09/2015. V klube KK junior sme zabezpečili športovú výchovu 5 deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia (http://www.karate-presov.sk/projekt-juniorko). Deti sme ,, adoptovali,, z detského domova v Prešove.  Od tej doby sme vychovali z týchto konkrétnych detí –

MANUEL – VICEMAJSTER EURÓPY SHITO RYU 2018 – KUMITE – 10 – 11. R. MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY GOJU RYU 2016 – KUMITE 8-9 ROČ., TALENT ROKA 2016 – ANKETA VYHLÁSENÁ MESTOM PREŠOV, SUMÁRNY VICEMAJSTER SLOVENSKÝ POHÁR V KARATE 2016/17 – KUMITE 8-9 ROČ.

 

 

MELÁNIA – VICEMAJSTERKA EURÓPY SHITO RYU 2018 – KUMITE – 10 – 11. R. , VICEMAJSTERKA SLOVENSKA 2018 – KUMITE 10.-11 R.,  VICEMAJSTERKA SLOVENSKA GOJU RYU 2016 – KUMITE – 8-9 ROČ., SUMÁRNA VICEMAJSTERKA SLOVENSKÝ POHÁR V KARATE 2016/17 – KUMITE 8-9 ROČ.

 

Projekt JUNIORKO zatiaľ vychoval 4- och nádejných športovcov. Jedno dieťa ďalej nepokračovalo v kariére karatistu, zvolilo si iný šport. Snažíme sa ďalšiu sezónu rozšíriť rady detí, ktorý sa pomáha, oslovili sme aj iné kluby. Chceme sa špecializovať na deti zo sociálne slabších rodín. za tým účelom sme oslovili mestský úrad v Prešove, aby sme mali možnosť kontaktovať tieto rodiny a rozšíriť rady detí v našom klube. Spolupracujeme s mestom Prešov, ktoré nás podporuje a udelilo nám v roku 2017 – ŠPECIÁLNU CENU ZA PROJEKT JUNIORKO. Spolupracujeme aj s Prešovským samosprávnym krajom, ktorý nám v roku 2017 udelil CENU PSK ZA PROJEKT JUNIORKO. Oslovili sme aj iné, nielen športové kluby, k tomu aby urobili tento krok, a ,,adoptovali si aspoň 1 dieťa. Ďalej spolupracujeme aj s TV JOJ a TV Markíza.

 

Od septembra 2018, sa k nám do tímu JUNIOR PREŠOV pridal aj Bartolomej (,, Berty ,, ). Držíme ti prsty Berty, nech sa ti darí a staneš sa jedným z PRESOV KARATE KIDS.

 

Ocenenie od Slovenského olympijského výboru – PROJEKT JUNIORKO. 

Šamorín 07.12.2018 SOV ocenil na valnom zhromaždení KARATE KLUB JUNIOR PREŠOV, a to pre projekt JUNIORKO. Ocenenie projekt získal v súťaži ,,ŠPORT JE NÁDEJ‘‘ a ocenením nie je len prešovský klubu, ale hlavne detí, ktoré sa vďaka projektu dostali do športového sveta a naplno ukazujú svoje schopnosti. Ďakujeme Slovenskému olympijskému výboru za to, že si všimol drinu a progres detičiek a veríme, že všetkých z nich toto ocenenie ,,nakopne,, do ďalšej práce na sebe. A projekt JUNIORKO je zase o krok ďalej, v šírení myšlienky, že všetko je možné, ak sa dá príležitosť…